Wracamy do gry

Można już odliczać godziny do startu rundy wiosennej. W niedzielę o godzinie 14:00 na własnym stadionie zagramy z Cartusią Kartuzy.

Powiśle w tym sezonie jeszcze nie przegrało meczu, przed własną publicznością i mamy nadzieję, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie, po zbliżającym się weekendzie. Dodatkowo w pamięci mamy, to co się stało w Kartuzach w pierwszej kolejce i chcemy udowodnić przede wszystkim sobie, iż był to wypadek przy pracy.

Rywale z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów plasują się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli (6 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek).

Bilans podopiecznych trenera Rucińskiego przedstawia się następująco: 7 wygranych, również 4 remisy i 6 przegranych. Jak do tej pory uzbieraliśmy 25 'oczek' i zajmujemy ósme miejsce.

Zespół z Kartuz rozegrał w przerwie zimowej osiem gier kontrolnych. Cztery z nich zakończyły się wygraną. Jeden pojedynek nie został rozstrzygnięty na żadną korzyść, a w trzech Cartusia musiała uznać wyższość przeciwnika. Najlepszym strzelcem tych towarzyskich spotkań był kapitan Marcin Adamkiewicz (6 trafień)

Cartusia - Stolem Gniewino 0:3

Bałtyk II Gdynia - Cartusia 3:4

Cartusia - Anioły Garczegorze 2:2

Cartusia - MKS Władysławowo 1:4

Cartusia - Sporting Leźno 3:2

Cartusia - Ogniwo Sopot 5:0

Arka U-18 - Cartusia 1:0

Cartusia - Amator Kiełpino 7:0

O sparingach dzierzgońskiej drużyny można natomiast przeczytać TUTAJ.

W niedzielę przed szansą debiutu w biało-zielonych barwach staną Tomasz Grabowski, Mateusz Daukszys, Kamil Piotrowski oraz Radosław Pinkus. Oby to były udane debiuty z bramkami i asystami.

Zabraknie natomiast pauzującego za cztery żółtka Patryka Lewandowskiego.

Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 14:00. Zapraszamy na stadion przy ul. Krzywej 19.