Podsumowanie sparingów

Cztery zwycięstwa i dwie porażki to bilans sześciu gier kontrolnych podczas zimowego okresu przygotowawczego Powiśla, który miał na celu oczywiście odpowiednie przygotowanie drużyny do rundy wiosennej.

Podopieczni Piotra Rucińskiego w meczach sparingowych strzelili szesnaście goli, a stracili dziesięć (aż pięć z tego w Iławie z GKS Wikielec).

Najczęściej do bramki rywali trafiał pozyskany z Gromu Nowy Staw Tomasz Grabowski - 5 razy.

Trzy trafienia zaliczył Piotr Sobieraj, a po dwa razy na listę strzelców wpisywali się Maciej Pietrzyk, Patryk Lewandowski oraz Bartek Gutorski.

Po golu zaliczyli również Michał Lepczak i Kamil Piotrowski.

SPARINGI ZIMA 2020

Powiśle - Orzeł Subkowy 5:0

(Grabowski, Lewandowski, Sobieraj x2, Gutorski)

Powiśle - Grom Nowy Staw 1:2

(Lepczak)

Powiśle - Pomezania Malbork 3:1

(Grabowski x2, Pietrzyk)

Powiśle - GKS Wikielec 0:5

Powiśle - Jeziorak Iława 3:1

(Piotrowski, Grabowski, Lewandowski)

Powiśle - Olimpia II Elbląg 4:1

(Gutorski, Sobieraj, Grabowski, Pietrzyk)

Teraz odliczamy już godziny do inauguracji rundy wiosennej. Przed trenerem Rucińskim i jego drużyną ostatnie chwile na ewentualne kosmetyczne poprawki na treningach. W niedzielę czas zrewanżować się Kartuzom za pogrom z pierwszej kolejki.