Powiśle po pierwszym treningu.

Czternastu zawodników stawiło się na pierwszym treningu biało-zielonych, po przerwie zimowej.

Zajęcia odbyły się na hali sportowej i zaczęły się od beep testu, na bazie którego można wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo-oddechową u zawodników.

Z zespołem przygotowania rozpoczęli Tomasz Grabowski i Mateusz Daukszys (jesienią Grom Nowy Staw). Obecny był także młodzieżowiec Radosław Pinkus - wychowanek Błękitnych Stare Pole występujący w linii pomocy. Na kolejnych treningach pojawić ma się również Karol Ćwikliński (skrzydłowy z Wisły Tczew).

Zabrakło natomiast weteranów Robert Felskiego i Przemka Maluchnika, przebywających na feriach zimowych w górach. Obowiązki zawodowe zatrzymały Krystiana Lenarta.

Po rundzie jesiennej klub pożegnał siedmiu graczy - Łukasza Szpakowskiego, Artura Galeniewskiego, Kacpra Góraka, Jakuba Witkowskiego i Miłosza Sokalskiego. Wypożyczony na pół roku do Gromu Nowy Staw został Mateusz Pietrzyk, a do pracy za granicę wyjechał Piotr Myścich.

Okres przygotowawczy został podzielony na osiem tygodni. W każdym z nich zawodnicy będą czterokrotnie spotykać się na zajęciach (w ternie i na hali sportowej). Każdy tydzień kończyć będzie mecz kontrolny. Wyjątkiem jest ostatni tydzień, na który zaplanowane zostały trzy jednostki treningowe - przed meczem mistrzowskim z Cartusią Kartuzy (niedziela 8 marca, 14:00).

Łącznie będziemy przygotowywać się do wiosny na trzydziestu jeden treningach i rozegramy sześć meczów sparingowych.

Obecni na pierwszym treningu:

Daukszys, Gajewski, Grabowski, Gutorski, Kacprowicz, Krysiński, Lepczak, Lewandowski, Orłowski, Pietrzyk, Pinkus, Pruszyński, Przybyszewski, Sobieraj,