Pierwszy sprawdzian na plus

Wysoką wygraną zakończyła się pierwsza gra kontrolna Powiśla.

Wiadomo, że wynik w meczach sparingowych jest sprawą drugorzędną, ale na pewno może cieszyć fakt, że nasi zawodnicy po dwóch tygodniach ciężkich treningów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Strzeliliśmy pięć goli, nie straciliśmy żadnego. Po stracie piłki szybkim doskokiem do rywala staraliśmy się ją od razu odzyskać.

Wynik zawodów otworzył w 13 minucie Tomasz Grabowski, który otrzymał podanie od Patryka Lewandowskiego i ze stoickim spokojem wykorzystał sytuacją 'sam na sam' z bramkarzem. Po pół godzinie gry wymieniona dwójka zamieniła się rolami. Tym razem świetnie w tempo zagrał 'Graba;, a do siatki trafił 'Lewy'.

Kolejne gole oglądaliśmy w drugiej części spotkania. Najpierw w 54 min. bezpośrednio z rzutu wolnego ładnie przymierzył Piotr Sobieraj. Ten sam zawodnik sto dwadzieścia sekund później otrzymał dobre zagrania z własnej połowy od Mateusza Daukszysa i mając przed sobą tylko golkipera podwyższył na 4:0.

Kropkę nad i w 61 min. postawił Bartek Gutorski. W tej akcji gole mogli, a nawet powinni zdobyć Tomasz Grabowski i Robert Felski. Na szczęście piłka wylądowała pod nogami 'Gucia', a ten z najbliższej odległości wepchnął ją do bramki.

Spotkanie krótko podsumował trener Piotr Ruciński:

Był to bardzo pożyteczny sparing, w którym mogliśmy przetestować kilka wariantów taktycznych. Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to dominowaliśmy przez pełne 90 minut. Cieszy skuteczność w ataku, ale również skuteczna gra w obronie na zero z tyłu. Oczywiście nie ustrzegliśmy się kilku błędów, które musimy wyeliminować w czasie dalszych przygotowań.

I połowa: Kacprowicz - Orłowski, Pietrzyk, Lepczak, Maluchnik - Gutorski, Daukszys, Pinkus, Lewandowski, Sobieraj - Grabowski

II połowa: Pruszyński - Pinkus, Lepzak, Maluchnik (Orłowski 60), Gajewski - Gutorski (Pietrzyk 60), Daukszys, Krysiński, Sobieraj (Przybyszewski 60) - Grabowski (Lewandowski 60), Felski