Szpital przy ulicy Krzywej 19

Patryk Galeniewski, Marek Kruczkowski, Sebastian Krysiński i Arek Hadrysiak - co łączy tą czwórkę? Kontuzje i to niestety poważne. Tego pierwszego straciliśmy jeszcze w poprzednim sezonie (Galan jest już po operacji i do pełnych obciążeń ma wrócić w lutym). Drugi wypadł w połowie sierpnia i do zajęć jeszcze nie wrócił, trzeci urazu doznał w siódmej kolejce i również nie trenuje. Ten ostatni zaś w minioną sobotę zawody skończył tak:

Nie wygląda to dobrze. Arek jest po rezonansie i czeka na jego wynik. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się jednak dobrze i 'Kiełbas' szybko do nas wróci.

Spotkanie z Luzinem zakończyło się podziałem punktów. Obie ze stron po razie trafiły do siatki. Jest to drugi remis biało-zielonych w tym sezonie, sobotnich gości natomiast pierwszy.

Jako pierwsi gola strzelili rywale. W 14 min. na listę strzelców wpisał się Szymon Budziński. W akcji tej bardzo biernie zachowała się dzierzgońska drużyna, gdyż przeciwnik przebiegł z piłką od własnej połowy do pola karnego i nikt nie potrafił mu jej zabrać.. Przed tym świetniej okazji nie wykorzystał Mateusz Pietrzyk.

Tuż przed przerwą Sebastian Kowalski obił poprzeczkę, po uderzeniu z rzutu wolnego.

O wyrównaniu przesądziła dwójka rezerwowych. Tomek Przybyszewski i Mateusz Muller pojawili się na boisku w 61 min., a kwadrans później przeprowadzili akcję bramkową. Ten drugi zagrał na czyste pole. Do futbolówki wystartował Przybyszewski oraz golkiper z Luzina. Pierwszy dobiegł do niej nasz pomocnik i 'dziubnął' ją obok bramkarza, ustalając tym samym wynik zawodów.

Podopieczni trenera Cierlickiego w drugich czterdziestu pięciu minutach mieli przewagę. Mogli pokusić się o komplet punktów. W naszych poczynaniach brakowało jednak spokoju i cierpliwości.

Kolejny mecz o stawkę rozegramy już jutro. O 16 w Malborku zmierzymy się z Pomezanią, w ramach IV rundy Pucharu Polski.

W sobotę natomiast trudny wyjazd do Nowego Stawu. Oprócz Arka Hadrysiaka, ze składu wypadł również Maciej Pietrzyk - czwarta żółta kartka.

POWIŚLE: Kowalski - Pliszka, Orłowski, Hadrysiak (Maluchnik 32), M. Gajewski - Olszewski, Maciej Pietrzyk Ż (Muller 61), O. Gajewski Ż (Przybyszewski 61), Gutorski, Mateusz Pietrzyk - Wierzba