Zmora karnych

W swoim szóstym zimowym sparingu Powiśle pokonało IV-ligową Zatokę Braniewo 2:0. Był to zarazem ostatni mecz kontrolny podopiecznych trenera Cierlickiego. Przed drużyną ostatnie szlify na treningach przed inauguracją rundy wiosennej.

My natomiast w tym tygodniu podsumujemy towarzyskie grania, następnie skupimy się na zapowiedzi potyczki już o punkty z Kartuzami - sprawdzimy, jak wiele zmieniło się u naszego najbliższego rywala przez zimę.

Wracając do sobotniego meczu, to wynik został otwarty już w 8 min. Wojciech Pliszka próbował zagrać piłkę z własnej połowy za plecy obrońców. Zagranie jednak nie było idealne i defensorzy spokojnie powinni przeciąć to podanie. Tak się jednak nie stało i w efekcie tego błędu Tomek Przybyszewski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Drugi i zarazem ostatni gol padł w 49 minucie. Łukasz Olszewski w charakterystyczny dla siebie sposób popędził prawą flanką pod linię końcową, po czym zagrał w pole karne, gdzie czekał już Patryk Galeniewski i ze spokojem podwyższył.

Rezultat powinien być dużo wyższy, ale szczególnie w drugiej odsłonie zaprzepaściliśmy świetne okazje - między innymi nie wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych.

Najpierw w 66' w polu bramkowym wycięty został Olszewski. Do jedenastki podszedł Damian Orłowski i strzelił Panu Bogu w okno ;)

Następnie jedenastkę wywalczył Szymon Kulas (87') i sam poszkodowany postanowił ją wykonywać, chcąc w ten sposób przełamać strzelecką niemoc. Niestety golkiper wyczuł intencje naszego napastnika i obronił uderzenie.

I połowa: Kowalski - Pliszka, Krysiński, Hadrysiak, A. Galeniewski - Olszewski, Maciej Pietrzyk, Górak, Przybyszewski - P. Galeniewski, Kulas

II połowa: Kacprowicz - Pliszka (Majewski 56), Krysiński, Hadrysiak, Berk - Olszewski (Kulas 66), Maciej Pietrzyk (Orłowski 56), Gajewski, Przybyszewski (A. Galeniewski 60) - P. Galeniewski, Mateusz Pietrzyk