Wrócić na zwycięską ścieżkę

O godz. 16:00, na stadionie przy ul. Krzywej w Dzierzgoniu rozpocznie się mecz Powiśla z GKS Kolbudy. Będzie to już siódma kolejka rundy jesiennej sezonu 2016/17.

Nasz najbliższy rywal, to jak na razie cień drużyny z poprzednich rozgrywek, która uplasowała się wtedy tuż za podium - na czwartym miejscu w tabeli. Jak do tej pory podopieczni Dariusza Stasiuka zdobyli tylko pięć punktów i plasują się na trzynastej pozycji (zwycięstwo, dwa remisy i trzy porażki).

Z goła odmienne nastroje panują w szeregach biało-zielonych. Pomimo zeszłotygodniowej przegranej z Centrum, nasi piłkarze cały czas są w 'czubie' ligowej tabeli, tracąc do lidera zaledwie 3 'oczka' (4 zwycięstwa, remis, porażka i czwarta lokata).

Trener Cierlicki w końcu ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Jako, że kadra liczy dwudziestu graczy, dla dwóch z nich zabraknie miejsca w meczowej osiemnastce. Maciej Pietrzyk pomoże drugiej drużynie w starciu z Żuławami. Tomek Przybyszewski dostał wolne na odpoczynek i jutro będzie mógł wspomóc juniorów. Po kontuzji wracają Łukasz Olszewski i Sebastian Krysiński. Ten drugi jeszcze przed rokiem reprezentował właśnie GKS Kolbudy

Jeżeli chodzi o historię spotkań obu ekip, to o punkty graliśmy ze sobą dwanaście razy. Sześć razy górą byli rywale, dwa razy wynik nie został rozstrzygnięty i cztery razy wygrywał DKS. W bramkach ulegamy 16-19. Na pewno w pamięci mamy ostatnią potyczkę z Kolbudami, kiedy to na wyjeździe w bardzo okrojonym i młodym składzie zwyciężyliśmy 0-1. Chwaliliśmy wtedy zespół za wolę walki i serce do gry. Oby dzisiaj było tak samo. Patent na strzelanie goli naszym najbliższym przeciwnikom ma Patryk Galeniewski, który w minionych rozgrywkach strzelił bramkę zarówno jesienią i wiosną. Z obecnego składu Kolbudom, strzelali także Orłowski oraz Pliszka.

2008/09

GKS - Powiśle 4:0

Powiśle - GKS 0:1

2010/11