Błękitni - Powiśle: opis bramek, zdjęcia

Wysokim zwycięstwem zakończyła się przedostatnia gra kontrolna Powiśla. Na boisku w Starym Polu rozgromiliśmy tamtejszych Błękitnych, aż 8-2. Gdybyśmy wykorzystali wszystkie stworzone sytuacje (szczególnie w drugiej połowie), To wynik byłby dwucyfrowy.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 26 min. Wtedy to dośrodkowanie z prawej strony niefortunnie przeciął obrońca gospodarzy i zaliczył trafienie samobójcze. Niecałe 10 min później przeprowadziliśmy wzorową akcję, po której nastąpiło podwyższenie wyniku. Damian Orłowski zagrał ze środka na prawą flankę, gdzie do akcji ofensywnej podłączył się Piotr Berk. 'Heniu' dośrodkował z pierwszej piłki z powietrza, a całość strzałem z woleja zakończył Mateusz Gruszewski. Ręce same składały się do oklasków.

Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Błękitni źle wykonali rzut z autu na własnej połowie. Futbolówkę przejął Gruszewski i podał do Tomka Przybyszewskiego, który mocnym uderzeniem w krótki róg ustalił wynik pierwszej odsłony.

Znacznie więcej działo się w drugich 45 minutach - oglądaliśmy w nich, aż siedem goli.

Zaczęli miejscowi - Marcin Rychlik z dystansu trafił w górny róg bramki Szymona Kacprowicza, ale odpowiedź była natychmiastowa, bo na czwarte trafienie dla Powiśla czekaliśmy 30 sekund. Artur Galeniewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i efektownie podciął piłkę nad wychodzącym golkiperem (64 min.). Na 5-1 podwyższył Mateusz Gruszewski. W tej akcji jednak duży udział miał Marek Kruczkowski, który odebrał piłkę rywalowi, po czym obsłużył Mateusza podaniem, a ten minął Sebastiana Sosnę i zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Kolejne trafienie dołożył ponownie Artur Galeniewski pewnym uderzeniem z pola karnego. Siódmy gol, to ze stoickiem spokojem wykonany rzut karny przez Przemka Maluchnika. Ostatnią bramkę dla Powiśla zdobył Mateusz Pietrzyk  - ładnym plasowanym strzałem z linii pola karnego. Wynik zawodów ustalił Michał Tomczyk (mający w przeszłości występy w naszej drużynie), wykorzystując sytuację oko w oko z Szymonem Kacprowiczem.

(sam. 26', Gruszewski 34', 67', Przybyszewski 42', A. Galeniewski 64', 74', Maluchnik 78'-k., Mateusz Pietrzyk 86' - Rychlik 63', Tomczyk 89') (http://dkspowisle.futbolowo.pl)

I POŁOWA: Kowalski - Pliszka, Krysiński, Maluchnik, Berk - Orłowski, Kruczkowski, Kulas, Przybyszewski, Mateusz Pietrzyk - Gruszewski

II POŁOWA: Kacprowicz - Majewski, Maluchnik, Krysiński, Hadrysiak - Orłowski, Kruczkowski, A. Galeniewski, Müller, Mateusz Pietrzyk - Gruszewski (Berk 68)

Zdjęcia z meczu

POWIŚLE: Kowalski (Kacprowicz 46) - Pliszka (Majewski 46), Maluchnik, Krysiński, Berk (Hadrysiak 46) - Kruczkowski, Orłowski, Przybyszewski (Müller 46), Kulas (A. Galeniewski 46), Mateusz Pietrzyk - Gruszewski (Berk 68) (http://dkspowisle.futbolowo.pl)